Pablo Software Solutions
PhoNet - telefonní ústředny 5. generace
PhoNet - telefonní ústředny 5. generace
n
i malí herci dokáží hrát velké divadlo
n
i malé firmy přispívají k rozvoji techniky
n
i malé země mají své úspěšné výrobky
Principy - přehled pramenů

Základní podmínkou kompatibility telefonních zařízení i počítačových sítí je existence a respektování technických norem, příslušných zákonů i souvisejících předpisů. Tyto jsou vydávány mezinárodními organizacemi a státními úřady.

ProTel engineering, spol. s r.o., byl spolupořadatelem odborných semiřů Teorie a praxe IP telefonie pořádaných v letech 2004 a 2006 (další je plánován na rok 2008). Tištěné sborníky lze v případě zájmu zaslat na dobírku (á 300,- Kč + poštovné). Objednávku stačí zaslat mailem.

David Bazala, pracovník firmy ProTel engineering, spol. s r.o., je autorem rozsáhlých webových stránek AmaPro věnovaných z velké části telefonii a publikace Telekomunikace a VoIP telefonie. Tuto knížku lze zaslat na dobírku (280,- Kč + poštovné). Objednávku stačí zaslat mailem.

V roce 1986 vydal Boris Kubín v nakladatelství NADAS česko-ruský/anglický/německý/francouzký obousměrný Slovník odborného názvosloví ze spojových oborů, kde sice ještě nebyly zahrnuty nové pojmy z VoIP, ale jedná se o unikátní publikaci z oblasti klasické telefonie. Tento slovník lze dnes najít už jen v různých knihovnách a na některých pracovištích (TESTCOM, TTC, ProTel, Technická knihovna, různé univerzitní knihovny apod.).

V roce 2004 vydal Antonín Vitovský velice zdařilý a praktický anglicko-český a česko-anglický výkladový Slovník Internetu, ve kterém je zařazeno i mnoho pojmů používaných v moderní telefonii (obsahuje celkem cca 6.000 pojmů). V roce 2006 pak Antonín Vitovský vydal také výkladový anglicko-český a česko-anglický Slovník Software, který je rovněž zajímavý pro lidi pracující s technologií VoIP. Oba tyto slovníky si lze objednat na www.avsoftware.cz.
mapa stránek