Pablo Software Solutions
PhoNet - telefonní ústředny 5. generace
PhoNet - telefonní ústředny 5. generace
n
i malí herci dokáží hrát velké divadlo
n
i malé firmy přispívají k rozvoji techniky
n
i malé země mají své úspěšné výrobky
Principy - signalizace SS7

Tato moderní klasická telefonní signalizace je používána ke vzájemnému propojování veřejných telefoních ústředen a zejména k regulérnímu vzájemnému propojování operátorů všech veřejných telefonních sítí. Signalizace SS7 se začala důsledně používat až v ústřednách 4. generace, a to v souvislosti se zaváděním služeb ISDN. Lze předpokládat, že signalizace SS7 bude nadále jediným oficiálně uznávaným protokolem předurčeným k oficiálně uznávanému propojování národních i mezinárodních pevných a mobilních sítí.

fyzická vrstva
Metalický čtyřdrát (přijímací pár Rx + vysílací pár Tx), jmenovitá impedance 120 ohm symetrických nebo
75 ohm asymetrických, dvoubodový spoj o délce až 100 m
(napojení na protější ústřednu pomocí tzv. E1 modemu nebo jiného přenosového zařízení), kód HDB3, přenosová rychlost 2.048 kbps +/- 50 ppm, odolnost proti jitteru 5%, ATX může být synchronizována signálem z protější ATX (tzv. režim SLAVE) a při zrátě synchronizace musí přejít na vnitřní hodiny nebo může být ATX zdrojem synchronizace pro protější ATX (tzv. režim MASTER), doporučení ITU-T G.703 a G.704.
Systém PhoNet podporuje sig. SS7 (viz popis desky SS7), a to v tzv. základním i satelitním režimu MTP vrstvy L2 a pro tzv. jednobodová i vícebodová propojení MTP vrstvy L3. Ve všech případech lze přenášet všechny standardní signály vrstvy ISUP V2 (resp. ISUP CZ).
Telefonní ústředny PhoNet jsou vyráběny na základě licence
poskytované firmou ProTel engineering, spol. s r.o.
a jsou určeny k provozu v členských zemích EU.

mapa stránek