Pablo Software Solutions
PhoNet - telefonní ústředny 5. generace
PhoNet - telefonní ústředny 5. generace
n
i malí herci dokáží hrát velké divadlo
n
i malé firmy přispívají k rozvoji techniky
n
i malé země mají své úspěšné výrobky
Principy - signalizace K+CLIP

Jedná se o starší druh účastnické signalizace určené téměř výhradně k napojování pobočkových ústředen na digitální veřejné telefonní ústředny, a to pomocí PCM svazku 2 Mbps E1 (tj. pro 30 hovorových kanálů). V některých případech se K-sig. též využívala i pro vytváření příček mezi pobočkovými ústřednami. Tento druh signalizace se začal používat v ústřednách 2. generace a z důvodů zpětné kompatibilty byl zachován i ve 3. a 4. generaci. Lze předpokládat, že v české i slovenské telefonní síti signalizace K+CLIP postupně vymizí (resp. nebude používána u nově instalovaných ústředen).

fyzická vrstva
Metalický čtyřdrát (přijímací pár Rx + vysílací pár Tx), jmenovitá impedance 120 ohm symetrických nebo 75 ohm asymetrických, dvoubodový spoj o délce až 100 m (napojení PBX na veřejnou ústřednu pomocí tzv. E1 modemu), kód HDB3, přenosová rychlost 2.048 kbps +/- 50 ppm, odolnost proti jitteru 5%, PBX musí být synchronizována signálem z veřejné telefonn sítě a při zrátě vnější synchronizace musí PBX přejít na vnitřní hodiny, doporučení ITU-T G.703 a G.704.
Systém PhoNet podporuje sig. K+CLIP vůči pobočkovým i vůči veřejným telefonním ústřednám (viz popis desky PCM). V obou případech lze přenášet všechny standardní signály.
Telefonní ústředny PhoNet jsou vyráběny na základě licence
poskytované firmou ProTel engineering, spol. s r.o.
a jsou určeny k provozu v členských zemích EU.

mapa stránek