Pablo Software Solutions
PhoNet - telefonní ústředny 5. generace
PhoNet - telefonní ústředny 5. generace
n
i malí herci dokáží hrát velké divadlo
n
i malé firmy přispívají k rozvoji techniky
n
i malé země mají své úspěšné výrobky
Principy - signalizace DSS1

Tato moderní klasická telefonní signalizace je určen pro komunikaci mezi ústřednou a ISDN typem koncového zařízení (telefonem, faxem, modemem apod.) nebo mezi ISDN typem veřejné a pobočkové ústředny. Pobočkové ústředny mohou sig. DSS1 používat také k jejich napojení na GSM brány nebo na VoIP brány. V některých případech bývá tato signalizace rovněž využívána i k přechodnému neoficiálnímu propojení mezi nově vzniklým telefonním IP operátorem a PSTN sítí velkého operátora. Tato signalizace se používala až v ústřednách 4. generace, a to na rozhraní ISDN 2B+D nebo ISDN 30B+D. Lze předpokládat, že signalizace DSS1 bude nadále používaným protokolem mezi ISDN telefony a telefonními ústřednami.

fyzická vrstav pro ISDN 2B+D
Xxx

fyzická vrstva pro ISDN 30B+D

Metalický čtyřdrát (přijímací pár Rx + vysílací pár Tx), jmenovitá impedance 120 ohm symetrických nebo 75 ohm asymetrických, dvoubodový spoj o délce až 100 m
(napojení PBX na veřejnou ústřednu pomocí tzv. E1 modemu), kód HDB3, přenosová rychlost 2.048 kbps +/- 50 ppm, odolnost proti jitteru 5%, PBX musí být synchronizována signálem z veřejné telefonn sítě a při zrátě vnější synchronizace musí PBX přejít na vnitřní hodiny, doporučení ITU-T G.703 a G.704.

Systém PhoNet podporuje sig. DSS1 vůči koncovým zařízením na rozhraní S
0 (viz popis desky DUS), vůči veřejným ústřednám na rozhraní S0 (viz popis desky DUV) a vůči veřejným i pobočkovým ústřednám na rozhraní S2M (viz popis desky PRI).  Ve všech případech lze přenášet všechny standardní signály.
Telefonní ústředny PhoNet jsou vyráběny na základě licence
poskytované firmou ProTel engineering, spol. s r.o.
a jsou určeny k provozu v členských zemích EU.

mapa stránek